04 Eki

Türkiye Ödeme Yöntemi TROY Tanıtıldı

BKM bir süredir çalışmaları devam eden ulusal ödeme sistemi TROY’u resmi olarak tanıttı. BKM CEO’su Soner Canko, sektör içerisindeki 25 yıllık bilgi birikimleri ve teknolojileri ile yeni bir dönemin kapılarını “TROY” ile açacaklarını belirtti.

“Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” markası olacak TROY’un ismi ise: Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y , harflerinden oluşan kısaltmayla oluşturulmuş. Türkiye ve kartlı ödeme sistemleri için bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Canko, Türkiye bankacılık sektörünün ulaştığı düzey, sahip oldukları bilgi birikimi ve teknoloji gücüyle oluşan alt yapıyla Türkiye’nin kendi ödeme yöntemini hayata geçirdiğini aktardı.

Türkiye’deki bankalar da, BKM çatısı altında güçlerini birleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek ulusal ödeme yöntemi olacak TROY için üç yıldır devam eden çalışmalara dahil olmuşlar. Çeşitli ülkelerde de, yerel düzeyde pek çok alternatif ödeme yönteminin mevcut olduğunu aktaran Soner Canko, Türkiye’de yerel düzeyde özelleşen taleplere cevap verecek, farklı bir alternatif ihtiyacının giderek artmasıyla TROY’un temellerini attıklarını ve ödeme yönteminin 1 Nisan 2016 yılında kullanıma açılacağını duyurdu.

devamını oku

Share this

© 2002 Soft Tasarım İnternet ve Danışmanlık Hizmetleri - İstanbul . All rights reserved.