08 Eki

Avon & Oriflame & Amway Doğrudan Pazarlama

Türkiye’de en büyük doğrudan pazarlama ticaret hacmine sahip 4 marka Avon, Tupperware, Oriflame ve Amway ‘dir. Avon, Oriflame ve Amway Doğrudan Satış Derneği’nin (http://www.dsd.org.tr) kurucularıdır. Bu markaların satışlarını birebir satış temsilcileri yürütmekte olup, müşteriler hem tüketici hem de pazarlayıcı pozisyonunda yer almaktadır.

Satış yöntemi ve üyelik sistemleri ekip çalışmasını gerektirmektedir. Bu aşamada ürün tanıtımı, katalog gösterimi ve katalogların üyelerle/müşterilerle paylaşımı, üye kaydı alınması, ekiplerin büyütülmesi ve ürün satışı gibi sürekli online ve aktif yürütülmesi gereken bu çalışmada web site kullanımının büyük önemi olduğunu düşünmekteyiz.

Ürün tanıtımında ve üye kabulünde internette ön sıralarda yer alındığında bu pazarlama yönteminde kar oranlarının yükseldiği görülmektedir.

Kendiniz ya da ekibiniz için almış olduğunuz bir alan adına ait aynı zamanda e-posta adresleri de olmaktadır. Bedava e-posta servisleri (gmail, hotmail, yahoo vs) yerine kurumsal e-posta adreslerinin kullanılması imaj anlamında size değer katacaktır.

Doğrudan pazarlama sistemlerinde çalışmaya ve amaca uygun formatta bir web sitesi, satış ekibine ait e-posta hesapları ve düzenli olarak internette reklam yapılmasını önermekteyiz.

Share this